Czym są zakłady akumulowane?

Wielu początkujących graczy nie zdaje sobie sprawy z tego, czym są zakłady akumulowane. Nic zresztą dziwnego, ponieważ większość graczy stara się obstawiać AKO bez żadnego przygotowania lub wiedzy. Dlatego też dziś dowiesz się, czym są zakłady ako!

Czym są zakłady akumulowane?

Czym jest i czy warto obstawiać zakłady ako?

Zakład akumulowany to po prostu zakład składający się z co najmniej dwóch (a zazwyczaj więcej) typów. Muszą być od siebie niezależne i zwykle nie mogą być powiązane z jednym zdarzeniem sportowym. Tylko poprzez prawidłowe wybranie wszystkich wydarzeń możesz wygrać. Im więcej razy kupon zostanie umieszczony, tym mniejsza szansa, że zostanie „trafiony”, ale tym większa potencjalna wygrana dla ciebie.

Zakłady akumulowane mają plusy i minusy

Korzystając z kuponów AKO, na pewno możesz wygrać więcej. Z każdym zakładem ilość potencjalnej wygranej znacznie wzrasta. Ma to jednak również wady. Mówiąc matematycznie, im więcej jest wydarzeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że cały kupon będzie wygrany.

Oprócz innych korzyści legalni bukmacherzy zazwyczaj oferują zwykłym klientom kupony AKO podczas promocji. Ogólnie rzecz biorąc, w gry bez ryzyka dotyczą również akumulatorów, więc jest to kolejny argument przemawiający za tego typu obstawianiem.

sts bukmacher online 2020
Polski bukmacher STS – Bonus bez depozytu 2020

Kiedy opłaca się grać na AKO?

Starannie dobrane zakłady wielokrotne mogą sprawić, że taki kupon będzie dla ciebie opłacalny. Znalezienie przewagi nad bukmacherem to jedno, a matematyczne prawdopodobieństwo to drugie. Nie chodzi o to, aby na kuponie dodawać określone wydarzenia. Wydarzenia te, bez wsparcia jakiejkolwiek analizy i wiedzy, mogą decydować o naszych stratach częściej niż jakikolwiek cenny typ, na jaki się natkniemy, dlatego najlepiej jest postawić dwa lub trzy wartościowe typy – nie więcej.

Taśmy

Tworzenie tak zwanych „taśm” składających się z kilkunastu wydarzeń trudno nazwać strategią obstawiania. Dla większości doświadczonych graczy jest to po prostu sposób na dobrą rozrywkę. W końcu polscy bukmacherzy nawet chętnie publikują wybrane taśmy na swojej stronie internetowej, z jednej strony, aby zachęcić graczy do obstawiania, z drugiej strony, aby udowodnić, że można wygrać dużo pieniędzy bez zbytniego inwestowania – co często jest niestety bzdurą.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Jak doświadczeni gracze obstawiają zakłady ako?

No właśnie – nie obstawiają. Większość doświadczonych graczy zdaje sobie sprawę z tego, że większą szansę na wygraną mają, kiedy nie obstawiają zakładów akumulowanych. Zdecydowanie lepiej jest obstawić kilka zakładów pojedynczych u różnych bukmacherów, ponieważ w ten sposób nie musisz martwić się o to, aby każdy zakład był wygrany. Dodatkowo zakłady akumulowane mają to do siebie, że zwykle marża bukmacherska na nich jest dość wysoka, co mimo potencjalnej sporej wygranej, nie jest przecież zbyt atrakcyjne, prawda? Dlatego też jeśli dopiero zaczynasz, zdecydowanie lepiej skupić się na zakładach pojedynczych.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacherzy online

Back to top button