Podstawowe zasady obstawiania meczów w zakładach sportowych

Zakłady bukmacherskie w ostatnich latach w Polsce rosną w siłę. Coraz więcej osób decyduje się korzystać z takiej możliwości pozyskania szybkiej gotówki. Niestety osoby początkujące nie zawsze wiedzą od czego zacząć i przegrywają z bukmacherem. W związku z tym postanowiliśmy trochę szerzej przybliżyć Państwu tą tematykę. Obstawianie meczów nie musi wiązać się z ciągłymi porażkami, z bukmacherem również można wygrywać.

jak pokonać bukmachera
Jak grać w zakładach bukmacherskich żeby wygrywać pieniądze?

Kim jest bukmacher?

Bukmacher jest osobą, która przyjmuje zakłady wzajemne. Natomiast należy wiedzieć, iż w obecnych czasach bukmacherem już nie jest wyłącznie jedna osoba, ale cała spółka, która składa się z wielu osób. 

Cały sztab ludzi pracuje u bukmachera po to żeby pokonać graczy i nie dać sobie wyciągnąć pieniędzy, dlatego tak niewielu graczy z nimi wygrywa.

Analizy bukmacherskie – od czego zacząć?

Zarówno początkujący gracz, jak i ten zaawansowany, wie jak bardzo istotna jest analiza przed rozpoczęciem obstawiania. Otóż należy zaznaczyć, iż tworzenie takich analiz jest procesem dość złożonym i niekiedy czasochłonnym, aczkolwiek opłacalnym. Można nawet na podstawie jednego czynnika wybrać nas typ. Najlepszym narzędziem na stworzenie własnej analizy będzie wyszukanie statystyk. Statystyki bowiem odnoszą się do większości ze sportów i nie trudno je znaleźć.

Przydatne dane można znaleźć między innymi na różnych portalach, bądź transmisjach na żywo. Dla przykładu, w przypadku spotkań zespołów piłki nożnej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na „tabelę ligową”. Ważna kwestią podczas typowania jest również ostatnia forma zespołów. W tym celu należy spojrzeć na dany zespół w okresie kilku spotkań wstecz. 

betfan polski bukmacher bonus
Polski bukmacher Betfan online – Kod promocyjny na bonus

Czym są zakłady bukmacherskie?

Zakładami bukmacherskimi nazywa się przedsiębiorstwo, które oferuje swoim użytkownikom zawieranie zakładów wzajemnych. Zakłady bukmacherskie dają możliwość szybkiego zarobku, bez konieczności wychodzenia z domu, ponieważ zakłady można także obstawiać on-line. Wszystkie zakłady, które dają taką możliwość muszą posiadać specjalną licencję wydaną przez Ministrestwo Finansów. 

Czym są systemy bukmacherskie?

System bukmacherski rozbija typy na kilka zakładów, dzięki czemu nawet z przegranych pozycji można cieszyć się z zysku. Dla przykładu, gdy w zakładach bukmacherskich stworzony został kupon z systemem 2 z 3, to w praktyce oznacza to wysłanie trzech osobnych zakładów. Zdaniem wielu graczy, granie systemami bukmacherskimi gwarantuje częstsze wygrane. 

Co należy do zalet obstawiania w internecie?

Do zalet obstawiania zakładów w internecie należy zaliczyć w szczególnie takie kwestie, jak: brak podatku 12% od kuponu, wyższe kursy, jak również możliwość obstawiania zakładów na żywo. 

darmowy bonus bez depozytu w sts 2020
Darmowy bonus bez depozytu w STS – Kod promocyjny: BETONLINE

Na czym polega obstawianie zakładów bukmacherskich?

Aby zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie to należy pamiętać, aby posiadać odpowiedni kapitał. Zakłady przyjmowane są z wielu dyscyplin sportowych. Jeżeli chodzi o samo obstawianie, to odbywa się ona za pomocą gotówki, bądź konta bankowego. Zakład można obstawiać stancjonarnie, bądź przez internet. Obstawiając internetowo można dodatkowo brać udział w transmisji na żywo, z czego wiele osób korzysta. 

Czym jest late ticket?

Late ticket to zakład postawiony po roztrzygnięciu zdarzenia lub po pewnym istotnym zdarzeniu, które w sposób znaczący wpływa na kursy. Late ticket można postawić, jeżeli bukmacher miał chwilę nieuwagi z zablokowaniem kursów, bądź korzysta w opóźnionej transmisji.

Kto należy do legalnych bukmacherów w Polsce?

W Polsce najlepsi bukmacherzy oferuja graczom bardzo atrakcyjne warunki bonusów i promocji, do tego wysokie kursy, niską marżę i dobra ofertę zakładów online. Do legalnych bukmacherów w Polsce można zaliczyć przede wszystkim:

 • Fortuna
 • LV Bet
 • forBET
 • TotalBet
 • Totolotek
 • STS
 • BetClic
 • Etoto
 • Milenium Zakłady Bukmacherskie
 • PZbuk
 • Superbet
 • Typiko
 • Noblebet
betclic bonus cashback 2020
Legalny bukmacher Betclic oferuje bonus 510 PLN cashback

Polska ustawa hazardowa

Nowe prawo zakłada, iż bukmacherzy, którzy również działają w internecie mogą świadczyć usługi dla klientów z Polski tylko wtedy, gdy będą posiadać odpowiednią licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Bukmacherzy zobowiązani są również płacić 12% podatku od obrotu, natomiast oprócz tego od każdej wygranej powyżej 2280 złotych zakład musi zapłacić podatek 10%. Do następnych punktów ustawy hazardowej należy między innymi kwestia „rejestru domen zakazanych”, objęcie monopolem państwa gier hazardowych i pokerowych, ale także kwestia blokowania płatności na rzecz firm bukmacherskich działających nielegalnie. 

Słowniczek pojęć bukmacherskich

Masówka – zakład grany przez bardzo dużą liczbę graczy, często pod wpływem plotki, bądź niepotwierdzonej informacji.

Minimalna stawka – to minimalna kwota, jaką może postawić gracz na dowolny zakład u dowolnego bukmachera

Multikonto – oznacza posiadanie więcej niż jednego konta u danego bukmachera. Przy czym należy zaznaczyć, iż posiadanie wielu kont u jednego bukmachera jest zabronione.

PayBack – jest to stosunek sumy wypłat z postawionych zakładów do sumy stawek na te zakłady. Termin ten jest stosowany głównie przez bukmacherów. Bukmacherzy zwracają szczególną uwagę na graczy w payback’iem powyżej 98%. 

PayOut – jest to różnica między wartością 100% na dane zdarzenie, a marżą ustanowioną przez bukmachera. 

Zakłady systemowe – są to zakłady kombinacyjne, które opierają się na tym, że użytkownik ma możliwość wygranej nawet przy popełnionych błędach.

Singiel – to najprostsza, a zarazem najlepsza metoda obstawiania, ponieważ obstawiany zostaje wyłącznie wynik jednego zdarzenia. 

Middle – jest to kilka sekcji zakładów, w których każda z możliwości daje szansę na wygraną.

Program lojalnościowy – jest to specjalny program oferowany przez bukmachera graczom, który przyznaje punkty za stawianie zakładów. Uzbierane punkty są później podstawą do wypłacenia dodatkowych środków finansowych, bądź otrzymania nagród rzeczowych.

Spalone konto – jest to konto gracza, któremu przyznano tak małe limity, że nie ma sensu dłużej z niego korzystać. 

Combo – potoczne określenie zakładu, który jest wielokrotny, złożony. 

Spread – jest zakresem wyników.

Zdarzenie przeciwne – jest to takie zdarzenie, którego dołożenie do zbioru zdarzeń da wszystkie możliwe wyniki. Dla przykładu zdarzeniem przeciwnym do „wygranej gospodarzy” będzie „remis” albo „wygrana gości”.

Forest bet – jest to zakład zazwyczaj stosowany w wyścigach konnych i polega na wytypowaniu dwóch pierwszych pozycji w odpowiedniej kolejności. 

Yield – jest to stosunek całkowitego zysku do zainwestowanej w sumie kwoty. Bardzo dobry tryper osiąga yield na poziomie 10%.

Bukmacherzy online

Back to top button