Poradnik dla nowicjusza: jak typować spotkania na żywo?

Typowanie jest czymś, na co decyduje się coraz większa liczba wielbicieli sportu – czy to celem zarobienia na nim, czy to po to, by wzmóc emocje towarzyszące oglądaniu kolejnych spotkań. Prowadzi to do dużego zainteresowania światem bukmacherskim, ale i podstawowymi formatami obstawiania i choć większość z nas kojarzy obstawianie z podejmowaniem decyzji na długo przed rozpoczęciem danego meczu, w dzisiejszych czasach możliwe jest również typowanie w modelu na żywo, a zatem w czasie jego trwania. Czy jest to opcja, na którą powinni decydować się wyłącznie zaawansowani? Nie – jeśli odpowiednio się do niej przygotowujemy. O tym, jak to zrobić i gdzie tak właściwie obstawiać spotkania w modelu live opowiemy w naszym poradniku.

jak typować na żywo
Poradnik dla typerów – jak skutecznie typować na żywo?

Dlaczego warto obstawiać spotkania na żywo?

Typowanie na żywo ma mnóstwo plusów, z których głównym jest większa kontrola nad naszym budżetem. Mimo, że w modelu tym decyzje podejmujemy bardziej spontanicznie, nie musimy stawiać na coś, czego nie jesteśmy do końca pewni. Opcje bukmacherskie pojawiają się w czasie całego spotkania, a my możemy wejść tylko w takie, co do których mamy pewność.

Obstawianiu na żywo towarzyszą też znacznie większe emocje, ściśle związane właśnie ze spontanicznością. Zakłady live i tego typu obstawianie, wbrew temu, co mówi się w środowisku, jest też świetne dla nowicjuszy – rzuca ich na głęboką wodę, zmuszając do szybkiego sięgania po wiedzę analityczną, jaką dysponują i wykorzystywania jej na własną korzyść.

29 PLN za darmo bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Wskazówki związane z typowaniem na żywo

  1. Analiza przedmeczowa to konieczność – mimo, że typujemy na żywo, nie powinniśmy podchodzić do tego nieprzygotowani. Analiza wciąż jest czymś podstawowym, co pozwoli nam nastawić się odpowiednio do obu drużyn biorących udział w pojedynku. Szczególną uwagę warto przyłożyć do ich mocnych i słabych stron, korelując je później z tak zwaną „formą dnia”. Liczy się również poznanie mocnych zawodników w składzie (jeśli typujemy sport drużynowy), ale też tego, jaka jest aktualna sytuacja danego zespołu czy zawodnika w wybranych rozgrywkach.
  2. Wybierzmy odpowiedniego bukmachera – wybór właściwego operatora dużo zmienia. To on definiuje liczbę opcji, jakie będziemy mieli w czasie obstawiania i to on tak właściwie zapewnia nam dostęp do modelu na żywo w spotkaniu, które chcemy typować. Najlepsze opcje właśnie pod kątem bukmacherów prezentujemy w dalszej części poradnika.
  3. Nie ignorujmy kursów bukmacherskich – te mogą być czymś weryfikującym nasze własne typy. Jeżeli są zbyt wysokie, jeszcze raz spójrzmy na nie okiem. Odpowiednio niskie sugerują, że bukmacher myśli podobnie do nas, a nasz wybór jest jego zdaniem bardziej prawdopodobny (i nie chce go nagradzać większymi pieniędzmi).
  4. Nie wchodźmy w każdą opcję – początkujący typerzy są często „kąpani w gorącej wodzie”. Nie musimy typować wszystkiego, co pojawi się na naszym ekranie – czasem warto odpuścić. Szczególnie wtedy, gdy nie jesteśmy do końca przekonani co do konkretnej opcji.
  5. Oglądajmy spotkanie od początku do końca – nie wchodźmy do typowania w środku meczu. Musimy wiedzieć, jak prezentuje się forma każdego z zespołów już od pierwszych minut spotkania. Wstrzymajmy się też z typowaniem – czas nas nie goni i choć wybrane opcje są dostępne tylko jakiś czas, za chwilę pojawią się inne, a my będziemy bogatsi o wiedzę na temat czegoś najważniejszego w tym wszystkim. Formy.
  6. Umiejętnie zarządzajmy budżetem – obowiązują nas te same zasady, co przy typowaniu przedmeczowym. Nie stawiajmy wszystkiego na jedną kartę i grajmy tylko za tyle, na ile możemy sobie pozwolić.
poker online w polsce 2021
Legalne gry karciane w Betgames STS z bonusem

Bukmacherzy z najlepszą ofertą na zakłady live

Model typowania na żywo jest dostępny u każdego z polskich bukmacherów jak STS, Fortuna czy Betfan – w większości przypadków jest on jednak ograniczony wyłącznie do wybranych spotkań. Właśnie z tego powodu warto zarejestrować się u co najmniej kilku operatorów, by móc zawsze wybierać takiego, który daje nam dostęp do wydarzenia sportowego na żywo, które nas interesuje. Poniżej przedstawiamy tych bukmacherów, którzy naszym zdaniem zasługują na najwięcej uwagi.

Zakłady live u bukmachera STS

STS to obecnie najbardziej znany bukmacher w Polsce. Swoją pozycję lidera odzwierciedla również w ofercie – ta na spotkania na żywo jest bardzo szeroka, zwykle opatrzona mnóstwem opcji bukmacherskich. Tym, co wyróżnia go – na spółkę z Fortuną – na tle innych są darmowe transmisje telewizyjne wielu spotkań, bardzo przydatne właśnie w tym modelu typowania. Pełna oferta promocji i bonusów na obstawianie live znajdziemy na stronie www.sts.pl.

Zakłady live u bukmachera Fortuna

Fortuna jest bardzo rozpoznawalnym bukmacherem, cenionym za podejście do lig niższego szczebla. Jej szeroka oferta na spotkania live potrafi być mocno konkurencyjna i – jak wspomnieliśmy powyżej – w wielu przypadkach również towarzyszą jej transmisje. Darmowe dla wszystkich typujących.

Zakłady live u bukmachera Betclic

Zaletą Betclic jest bardzo duża liczba opcji bukmacherskich na każde spotkanie udostępniane w modelu live. Tych jest z kolei całe mnóstwo. Choć bukmacher Betclic Polska ten nie oferuje transmisji, nadrabia to mnóstwem statystyk i relacjami w postaci wykresów posiadania piłki oraz tekstów odzwierciedlających to, co dzieje się w danym spotkaniu.

Bukmacherzy online

Back to top button